RITUÁL ZAVINOVÁNÍ

MŮJ PŘÍBĚH O ZAVINOVÁNÍ

Když jsem před časem pochytila zmínku o Rituálu Zavinování, instinktivně jsem cítila, že to je metoda, která má hluboký smysl. Neměla jsem klidu, potřebovala jsem získat bližší, konkrétní informace a zasvěcení do rituálu a to není vůbec snadné. Ale věci se dějí tak, jak mají, nebo možná právě tak, jak jsem v danou chvíli potřebovala a vzhůru vysílala …

Vzápětí náhodou? jsem se dostala na seminář věhlasné mexické duly Angeliny Martinéz Mirandy a pocítila tak záhy sílu a velkou pokoru k této ceremonii. Protože jsem žena „východu“, a lnu přirozeně k našim tradicím, prahla sem poznat i východní zkušenost a zvyklost, které zde předává moudrá Anna Gedre -pokorná a tichá žena z Ukrajiny, jejíž krásná duše se zračí ve svitu slunce -při práci, při školení a předávání znalostí stačí sledovat její ruce, jak tančí, její klid, kterým všechny kolem sytí…náhodou? i ona krátce po Angelíně přicestovala do Čech předat toto vědění ženám, které cítí potřebu poskytnout Zavinutí dalším, které to potřebují.

Sešly se mi dvě tradice, z dvou končin světa, dvě různé ženy,ovšem se stejným principem, laskavosí, moudrostí -jsem vděčná, že jsem se od nich mohla učit Rituálu Zavinování, nebo také jak se nazývá Rituálu zavírání kostí. Sama jsem rituálem prošla, abych věděla, co obnáší, jaký proces probíhá, ale osobní zkušenost je nesdělitená a tedy i nenahraditelná….

TRADICE A SMYSL ZAVINOVÁNÍ

Tradiční poporodní zavinovací rituál pomáhal a dodnes pomáhá rodičkám po porodu dostat své tělo( dochází k rychlejšímu stažení dělohy i umístění orgánů na své místo), psychiku (žena se lépe zotaví a zregeneruje) i energii rychleji do původního stavu (duše ženy se opět spojí se svým tělem, navrací se jí původní síla)

Zrození dítěte bylo považováno jako brána mezi dvěma světy, která se otevírá již 40 dní před porodem, a už v tomto čase dochází k jakýmsi procesům. V době porodu se otevírá, a duše i tělo jsou dokořán. Žena jde naproti svému dítěti, jde naproti duši touto branou. Když žena rodí, je tedy „někde mimo“, mezi životem a smrtí. Źena pak musí vyjít zpět a bránu – porod uzavřít, aby energetické síly neutíkaly tam nebo zpět. Proto je tak nutné v šestinedělí odpočívat, nechat se hýčkat a pomalu se zotavovávat, nepřipouštět si zvenčí negativní zprávy a emoce. K Zavinování se přistupuje většinou 40. den po porodu, v den, kdy se brána uzavírá. Poporodním Rituálem Zavinutí žena dovrší přechod „do ženy matky“. Je to rituál zcelení duše i těla, rituál obnovy ženy.

Ženu, která nemá vnitřně zpracovaný porod, především náročný porod např.po císařském řezu nebo s úmrtím miminka, lze zavinout i mnoho let zpětně.

Další možosti využití Rituálu Zavinování – jak jsem uvedla, primárně se rituál užíval poporodu, ovšem Zavinout, neboli uzavřít lze jakoukoliv událost, kterou potřebujeme zpracovat tak, abychom mohli jít dál s lehkostí a pocitem uzavření tématu

– ztráta blízké osoby (rozchod, rozvod, smrt, nenarozené miminko…)

– změna zaměstnání, bydlení

– přechodová fáze v životě ženy (přechod do nové role -dívka-dítě se mění v ženu, matka co vypouští do světa své děti, ukončení plodnosti -nástup klimakteria…)

– a další (každý si sám stanoví záměr, co chce a potřebuje v životě uzavřít, co potřebuje zpracovat- opouštíme staré JÁ, aby se zrodilo nové)

PRŮBĚH RITUÁLU

Každá žena je originál,každá má své téma, proto i každé Zavinutí probíhá jinak. S jiným prožitkem a s ohledem na danou ženu a její situaci. Pokud ženu neznám a ona mě, dochází nejprve k seznámení koserpondenčně nebo schůzkou, pokud je to možné. Domluvíme si předem, co je třeba připravit. Za ženou přijedu dle dohody. Společně připravujeme prostor, kde bude Zavinutí probíhat, tak,abychom se obě cítily komfortně a uvolněně. Žena si předem připraví záměr, který bude chtít zavinout a během příprav si povídáme o jejím životě tak dlouho, jak bude třeba. Během té doby také očistím prostor vonným kouřem a spolu uvaříme posilující nápoj.

Co ženu během Rituálu čeká – dle situace a možností :

– ženská bylinná napářka – tvoření masážní bylinné koule – bylinná koupel – uvolňující Thai Rebozo masáž nebo celotělová masáž – výroba vlastního tělového oleje – potírání vonným teplým olejíčkem Vlastní Rituál Zavinutí neboli uzavření kostí

Představ si, ženo, den, který máš jen pro sebe DEN, kdy se ponoříš do ticha své bytosti, kdy ti bude věnovaná laskavá péče a pozornost, kterým tě provedu citlivě a bezpečně, který je zaměřen na tvůj příběh a tvé hýčkání, kdy si sama vybereš olej a jeho vůni na masáž a potření tvého těla, kdy si zvolíš byliny dle citu a vůně ke koupeli, kdy budeš v teple popíjet nápoj na posilněnou, kdy si vyčistíš hlavu a uzavřeš téma, které již nepotřebuješ….“

Je velmi důležité, aby žena měla čas jen pro sebe kdykoliv cítí, že potřebuje zregenerovat. V životě jsou zlomové okamžiky, které musí překonat a jít dál, ovšem hluboko uvnitř zůstávají nezhojené rány, které se mnohdy prolínají životem, dávno zapomenuté… Žena cítí svá bolavá místa, často už neví, odkud se vzala..a právě zvnitřnění, položení se do absolutního ticha své bytosti, kterým právě tento Rituál je, se může žena očistit, uzavřením a zase povolením pomyslných sedmi zámků na těle se vyloupne z kukly nový, svěží motýl, který vzlétne radostně a lehce vstříc dalšímu životu.

Cena Rituálu: 10.000,-Kč (+palivový příplatek na dopravu, při delší vzdálenosti případně příplatek za nocleh)

Délka Rituálu -nedá se stanovit. Obvykle tak dlouho, jak je třeba. Rituál může trvat 5 -8 i více hodin

Bude mi ctí Vás provázet

S úctou a láskou Diana

Pro objednání a dotazy mě kontaktujte prosím emailem di.novotna@seznam.cz nebo tel.: 723 401 779